چه خطراتی خودروها را تهدید می کند؟

چه خطراتی خودروها رو تهدید می کند؟

یک سری خطرات هستند که خودروها را تهدید می کنند، از جمله به سرقت رفتن خودروها ، تصادف کردن آن ها
برای این که این خطرات را به حداقل برسانیم باید یک سری نکات را رعایت کنیم .
عوامل مختلفی در حفاظت از خودروها اثرگذار است .مانند داشتن چراغ سالم ، استفاده از قفل فرمان و پدال ها و غیره
هر مالک خودرو می داند که با رعایت کردن قوانین و موارد ایمنی و انجام سرویس کاری های منظم می تواند از بسیاری از حوادث و مشکلات جلوگیری کند .از جمله:
• داشتن چراغ های سالم
طبق تحقیقات صورت گرفته خودروهای تیره بیشتر با خطر تصادف مواجه می شوند. حواستان باشد خودروهایی که با رنگ تیره هستند حتماً در شب چراغ هایشان روشن باشد
• ترمزگیری قوی و مناسب
ترمز و لاستیک مکمل هم می باشند و سالم بودن آن ها از اهمیت بالایی در خودرو به حساب می آید و در صورت مشکل داربودن هر یک از این موردها باعث ایجاد حادثه می شود و خسارات مالی و جانی جبران ناپذیری را دریافت می کند. حواستان باشد هم لاستیک و هم ترمز باید سالم باشند و حتی لنت ها را هر چند وقت یک بار تعویض نمائید و همیشه سعی کنید از وسایل های با کیفیت استفاده کنید .
• چسبندگی لاستیک ها
لاستیک ها جزو قطعات مهم خودرو به حساب می آیند. اگر لاستیک چسبندگی کافی خود را نداشته باشد ،امکان چپ کردن خودرو یا دیر متوقف شدن آن بسیار زیاد است. استفاده از لاستیک های سالم و مناسب برای هر خودرویی ضروری می باشد .
• قفل فرمان و پدال ها
برای بالا بردن امنیت خودروها لازم است از قفل های متفاوتی استفاده شوند معمولاً باز کردن در خودرو برای سارقان خودرو کار راحتی می باشد. ولی اگر برای فرمان و پدال و یا کاپوت و زاپاس خودرو از قفل مناسب استفاده شود باز کردن آن برای سارقان کار بسیار سختی خواهد بود و معمولاً زمان خود را صرف آن نمی کنند .
• سیستم تعلیق و شاسی مناسب و ایمن
کیفیت و مناسب بودن یک خودرو معمولاً در پیچ های جاده مشخص می گردد و اگر خودروی با کیفیت و ایمن باشد، پس از طی نمودن مسیرهای پیچ در پیچ باید سیستم آن به صورت مناسب عمل نماید .
در صورتی که سیستم هلدینگ خودرو دچار مشکل باشد باید شاسی آن را حدود 3 سانتی متر کم نمائید تا از هر گونه خطر احتمالی جلوگیری کنید.
برای درست عمل کردن فرمان بهتر است مقاومت شاسی را بالا ببرید.

البته تمام توضیحاتی که در بالا اشاره شد به این نگرش صاحب خودرو هم وابسته است که خودرو سرمایه است یا وسیله حمل. اگر به عنوان سرمایه به خودرو نگاه شود، استفاده چندانی از این وسیله نخواهد شد اما اگر به خودرو به عنوان وسیله حمل نگریسته شود، بنابراین باید برخی از استفاده هایی که از این وسیله نقلیه می شود در نظر گرفته شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست